Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
 
Vieta, pabeigšanas gads:
Rīga, 2017
Uzdevums:
VEF ražošanas korpusa pārbūve un jaunbūve
Pasūtītājs:
SIA "STARJT"
Ēkas lietotājs un funkcija:
SIA "Mikrotīkls" ražošanas ēka
Ēku platība:
13’043.8 m2 un 2'493.9 m2
Projektu realizēja:

19. un 20. gadsimta mijā būvētā rūpnīcas korpusa rekonstrukcija un ēkas būvniecība notika vietā, kur savulaik strādājusi elektromehāniskā rūpnīca “Unions”, pēc tam – Vācijas uzņēmums “AEG”, bet vēlāk arī akciju sabiedrība “Vispārējā elektrības kompānija”, līdz to 1928. gadā pārņēma Valsts elektrotehniskā fabrika jeb VEF. Tomēr kopš 1989. gada 18. jūnija, kad daļu VEF teritorijas pārņēma plašs ugunsgrēks, nekāda darbība šajā VEF daļā netika veikta.

Pēc rekonstrukcijas un būvniecības beigām daļa VEF kompleksa ieguvusi jaunu dzīvi, turklāt daļēji saglabāts arī to vēsturiskais, visai VEF teritorijai raksturīgais vizuālais tēls, un ēkas mūru iekšpusē no jauna izbūvētas divas mūsdienu tehnoloģiskajām prasībām un ražošanai, administratīvajam un zinātniskajam darbam atbilstošas ēkas. Senie mūri tikmēr tika restaurēti – notīrīti, atjaunoti un pastiprināti.

Atgriezties atpakaļ
©2019 Sensum Grupa AS un UGN AS Visas tiesības aizsargātas.